Коби Майноо и Алехандро Гарначо поставиха сензационен рекорд при победата на Манчестър Юнайтед във финала за Купата на Англия
The Mirror | 2024-05-25 | 19:11:34

Младежите на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо и Коби Майнуо влязоха в историята, като станаха първите двама тийнейджъри, отбелязали за един и същи отбор във финал за Купата на Англия, според OptaJoe.

Червените дяволи се отправиха към финала на сезона в събота следобед на Уембли като големи аутсайдери срещу Манчестър Сити, но смаяха съперниците си, като отбелязаха два гола през първото полувреме чрез Гарначо и Майноо, и двамата на 19 години.

Джереми Доку вкара късно, но Юнайтед видя мача да спечели с 2-1 и да завърши сезона си с успех. Резултатът означава, че Ерик тен Хаг, за когото се смята, че е изложен на риск от неизбежна загуба на работата си, вече е спечелил сребърни награди и през двете си две години начело.

По време на почивката стана ясно, че историята вече е създадена на Уембли благодарение на голмайсторите на Манчестър Юнайтед. Въпреки че тийнейджърите са отбелязвали гол във финала за ФА Къп преди, никога преди двама не са отбелязвали гол за едно и също време в един и същи мач преди събота.

Решаващият удар на Гарначо дойде, след като той се възползва от злополуката между Йоско Гвардиол и Стефан Ортега, които комбинираха, за да дадат на аржентинското крило включване.

Ударът на Майноо, хладен завършек, беше кулминацията на хитър ход, включващ Маркъс Рашфорд, Гарначо и Бруно Фернандес точно преди почивката на полувремето.

Mainoo се радва на забележителна кампания за пробив, след като преодоля контузия в началото на сезона и наскоро беше включен в предварителния отбор на Англия за Евро 2024.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Ман Юнайтед във финала за ФА Къп? Уведомете ни тук.

Голът му на "Уембли" беше неговият пети във всички състезания за Манчестър Юнайтед този сезон и беше избран за похвала от бившия капитан Рой Кийн, който отразяваше мача за ITV.

„Брилянтно. Абсолютно брилянтно“, каза той за гола. „Вземането на решения от Юнайтед по отношение на притежанието на топката беше отлично. Те знаят кога да отидат на дълга и на къса позиция. Това беше ключът за мен преди мача, какво правят при владението. Да седим тук е добре, Юнайтед беше добър и компактен, а след това имате Рашфорд.

„Говорихме за двамата широки играчи, които имат това пространство. Красива качествена топка. Гледаш Бруно и той просто влиза там и тази игра от Бруно, а след това финалът от Майноо. Говорихме, че работата му в защита е жизненоважна, но напредването му беше брилянтно. ”

НЕ БРАХУВАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА! Присъединете се към нашата петиция, за да запазите магията на ФА Къп жива!

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия